Čelistní kloub fyzioterapie.

Fyzioterapie u bolestí a poruch čelistního kloubu (temporomandibulární dysfunkce). Rehabilitace podle nejmodernějších poznatků západní medicíny.
Objednejte se
Akutní případy objednáváme v Praze obvykle do 24 hodin.

Řešení Vašeho problému neoperativní cestou*.
 

Jeden kloub vládne všem.

Čelistní kloub patří mezi nejvytíženější klouby těla a má velký vliv na téměř celé jeho nastavení! Bolest čelistního kloubu můžete vnímat především při otevírání úst, žvýkání a v některých případech i v klidu. Může se objevovat přímo v kloubu (těsně před uchem), nebo vyzařovat do zubů a hlavy. Často se přidává lupání a omezení otevření úst.

Příčiny bolestí čelistního kloubu jsou různé. Mohou vzniknout jako následek úrazu nebo zánětu kloubu. Čelistní kloub je ovlivňován postavením zubů.  Žvýkací svaly reagují na psychické napětí, nebo může dojít ke zranění jednoduše návštěvou u Vašeho zubaře.

Specializujeme se na neoperativní řešení problémů čelistního kloubu. V případě nutnosti konzultace chirurga odesíláme s doporučením na ověřená pracoviště.

Čelistní kloub řídí posturu.
 

porucha čelistního kloubu : skolioza

Je tu velmi silné propojení mezi čelistním kloubem (TMJ, temporomandibular joint) skoliozou a obecně zdravým držením těla. Podrobněji se tématu věnujeme v článku Má skus a čelistní kloub vliv na nastavní těla?

V důsledku jeho onecmocnění může vzniknout nesčetné množství zdravotních problémů. V první řadě jde o bolesti hlavy a migrény, dále tinitus nebo změny držení těla. Čelistní kloub přímo ovlivňuje krční páteř. Napětí páteře pak mění kvalitu pohybu celého těla, zvyšuje napětí ve svalech a dělá pohybový systém zranitelnějším.

Někteří naši klienti strávili roky s bolestmi krční páteře a hlavy bez efektu jakékoli léčby. My jsme jim nakonec byli schopni pomoci cvičením v kombinaci s uvolněním čelistního kloubu*.

Jak probíhá fyzioterapie.
 

Obnovení přirozeného pohybu a funkce svalů*.

Fyzioterapeut nejdříve ze všeho pomůže manuálními technikami a cvičením obnovit přirozený pohyb čelisti a funkci svalů.  Naučí Vás uvědomit si a posílit správnou posturu (držení těla). Tím se zlepší klidová pozice čelisti, hlavy, krku a ramen při běžných aktivitách, jako je chůze, sport nebo sezení u počítače. Fyzioterapeut Vás nakonec naučí techniky a cvičení, které využijete v budoucnu, abyste Váš čelistní kloub udrželi ve správné funkci a mohli si případně kdykoli sami pomoci od bolestí.

Zjišťujeme příčinu a nabízíme řešení bolestí, lupání, omezení nebo asymetrií čelisti*. Během rehabilitace se vždy řešíme otázku, proč problém vznikl. Odměnou pak může být dlouhodobá úleva nebo trvalé odstranění potíží.

Zkušenosti pomáhají.
 

Svět rovnátek, kloubní poradny, centra čelistní chirurgie.

Díky spolupráci se Světem rovnátek, počtem klientů největší ortodontickou klinikou poskytující moderní léčbu neviditelnými rovnátky na světě, je pro nás práce s čelistním kloubem v podstatě denní chleba. Kromě ortodoncie, spolupracujeme také při léčbě klientů z kloubních poraden a center čelistní chirurgie z celé ČR.

Naši fyzioterapeuti řeší problémy s čelistním kloubem asi tak často, jako fyzioterapeut v běžné ambulanci bolavá záda. Získané zkušenosti jsou pro nás velmi důležité! Protože znalosti nestačí, zkušenosti opravdu pomáhají.

* Výsledek léčby je závislý na predispozicích každého klienta, nemůžeme jej garantovat. Pro úspěch léčby uděláme maximum.

Jiné služby.

Bolesti páteře.

Akutní nebo chronické bolesti páteře, blokády, SI skloubení, meziobratlové ploténky, vyzařování bolesti do končetin.
Více

Bolesti hlavy.

Bolesti čela a spánku, za okem, v záhlaví, bolesti spojené s krční páteří, tenzní bolesti, migrény.
Více

Gynekologie a porodnictví.

Těhotenská a poporodní péče, příprava na porod, diastáza, bolestivá menstruace, neplodnost, bolesti kostrče a poruchy funkce pánevního dna.
Více

Rázová vlna a laser.

Patní ostruha, tenisový loket, kalcifikace, chronické bolesti kloubů, šlach a úponů, trigger point release.
Více

Sportovní fyzioterapie.

Léčba po poranění nebo operaci, kompenzační cvičení, individuální péče pro mladé talentované sportovce.
Více

Fyzioterapie dětí a miminek.

Diagnostika pohybu. Pomoc při bolesti, asymetrii, neideálním motorickém vývoji dítěte, a dalších diagnózách.
Více

Léčba u rehabilitačního lékaře.

Diagnostika příčiny obtíží, ultrazvukové vyšetření, opichy a aplikace léčiv do místa bolesti, plánování strategie léčby.
Více

Objednejte se k nám

Akutní případy objednáváme v Praze obvykle do 24 hodin.
Telefonicky Vás kontaktujeme a naplánujeme přesný termín. V pracovní době do 60 minut.

Nebo nám rovnou zavolejte

Kdykoli v pracovní době přesný termín společně domluvíme ihned telefonicky.

Adresa.

Fyzio svět s.r.o.
Čechova 587/29
Praha 7, 170 00
Klinika se nachází ve 4. patře (s výtahem v mezipatře). S vynesením kočárku Vám rádi pomůžeme.

MHD: Zastávka Letenské náměstí je přístupná tramvají z metra Hradčanská (A) a Vltavská (C).
Autem: V ulici Nad Královskou oborou můžete využít fialové zóny. Parkovat můžete 2h zdarma v obchodním Centru Stromovka (10 min chůze).

OD 17.6. DO 5.7. BUDE ČECHOVA UL. UZAVŘENA PRO OPRAVU PLYNOVODU

Zobrazit v mapách
Kontakt a otevírací doba

Naše
Kontakty.

Kontakt.

Otevírací doba.

Pondělí
07:00 - 20:00
Úterý
07:00 - 20:00
Středa
07:00 - 20:00
Čtvrtek
07:00 - 20:00
Pátek
07:00 - 20:00