Tým.
Pacientům nabízím odborné znalosti, zkušenosti, ale také empatii. Pokud pomůžeme tělu správným způsobem na správném místě, výsledky jsou znát mnohdy překvapivě rychle. Práce s pacientkami s funkční sterilitou je pro mě asi nejzajímavější a zároveň nejvíce motivující. Když vidím, že jsme za pomoci fyzioterapie dosáhli jejich vysněného cíle (děťátka), je to pro mě tím největším oceněním… Od roku 2022 pomáhám ve Fyzio světě s vedením týmu fyzioterapeutů, především s jejich vzděláváním a jejich dalším rozvojem.
Vystudovala:
Univerzitu Karlovu v Praze, Fakulta tělesné výchovy a sportu, kinantropologie – Ph.D
Univerzitu Karlovu v Praze, Fakulta tělesné výchovy a sportu, fyzioterapie – Mgr.
Univerzitu Karlovu v Praze, 1. lékařskoku fakultu, fyzioterapie – Bc.
Specializace:
Fyzioterapie u gynekologických onemocnění
Temporomandibulární dysfunkce
Funkční ženská sterilita (neplodnost)
Fyzioterapie u poruch příjmu potravy
Kurzy:
Funkční blokády osového orgánu – Doc. MUDr. Miroslav Tichý, CSc.
Základní principy metody R. Brunkow – PhDr. Ingrid Špringrová, Ph.D
Léčba některých druhů funkčních ženských sterilit a vertebrogenních potíží (Metoda Ludmily Mojžíšové) – PhDr. Jarmila Novotná
Diagnostika a terapie funkčních poruch hybného systému – Bc. Vlasta Bezvodová
Taping – prevence poruch pohybového aparátu – Stanislav Flandera
Terapeutické využití KINESIOTAPU – Bc. Jitka Kobrová, MUDr. et Mgr. Robert Válka, REHASPORT TRADE s.r.o.
Rehabilitace a trénink po úrazech dolních končetin – Mgr. Michal Peroutka, FACE CZECH ACADEMY
Rehablitační léčba některých druhů ženské sterility metodou L. Mojžíšové, Bc. Vlasta Bezvodová
Dynamická neuromuskulární stabilizace A,B,C,D – Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D
Cranio – Mandibular complex – Tzvika Greenbaum, Izrael
Viscerální manipulace A, B, C, D – Bc. Alena Zapletalová
Sympozium Temporomandibulární kloub v ortodoncii (2021)
Osteopatický přístup u gynekologických dysfunkcí a v těhotenství – FICO Osteopathy Academy – Belgie
Terapie u pacientek s endometriózou – Mgr. Michaela Havlíčková, Mgr. Eva Dejmkova, MUDr. Richard Sabol
Fyzioterapie v těhotenství a po porodu lektor – Mgr. Michaela Havlíčková, Mgr. Eva Dejmková, Vlaďka Niederhafnerová, MUDr. Markéta Matoušová
Certifikát High intensity LASER terapeut (BTL, odborné školení)
Publikace:
DUŠKOVÁ, H., PAVLŮ, D.Pohybové intervence v léčbě poruch příjmu potravy. Rehabilitace a fyzikální lékařství, 2009, 16(4), 165-169. ISSN 1211-2658.
DUŠKOVÁ, H., PAVLŮ, D.Intervenční programy, které mají změnit vztah k tělu u poruch příjmu potravy. Rehabilitácia, 2011, 48(1), 3-10. ISSN 0375-0922.
DUŠKOVÁ, H., PAVLŮ, D.Účinky kinezioterapie při léčbě poruch příjmu potravy v České republice. Rehabilitace a fyzikální lékařství, 2011, 18(4), 173-178.ISSN 1211-2658.
PROBST, M., MAJEWESKI, M.L., ALBERTSEN, M.N., CATALAN-MATAMOROS, D., DANIELSEN, M., HERDT, A. DE, DUSKOVA ZAKOVA, H., FABRICIUS, S., JOERN, C., KJÖLSTAD, G., PATOVIRTA, M., PHILIP-RAFFERTY, S., TYYSKÄ, E., VANCAMPFORT, D.Physiotherapy and patients with anorexia nervosa. Advances in Eating Disorders: Theory, Research & Practice, 2013. ISSN2166-2630.
Články:
- 10 rad, jak předejít bolestem zad v těhotenství
- První pomoc při těhotenském ischias
- Bolesti zad v těhotenství aneb proč mě v těhotenství bolí záda?
- Aniball, Aniball Inco - pohled fyzioterapeuta
- Fyzioterapie a léčba endometriózy
- Funkční ženská sterilita (neplodnost)
- Metoda Ludmily Mojžíšové ve 21. století
- Diastáza (rozestup) břišních svalů v těhotenství a po porodu
- Těhotenství z pohledu fyzioterapeuta
- Jizva po císařském řezu
- Bolestivá menstruace (dysmenorea) není normální