Odpovědi na Vaše časté dotazy

Autor: Mgr. Jan Novák, 20. března 2020

Jak probíhá fyzioterapie ve Fyzio světě?

Léčba začíná už na recepci, kde pracují zkušení koordinátoři, kteří Vás vyslechnou a vyberou pro Vás vhodného fyzioterapeuta. Svůj termín dostanete rychle. Snažíme se našim pacientům zajišťovat co možná nejkratší dobu objednání, máme pro akutní případy vyhrazené speciální termíny v kalendáři. Není výjimkou, že budete ošetřeni i do několika hodin od zavolání.

Fyzioterapeut na Vás má dostatek času v novém a příjemném prostředí naší kliniky na Letné, blízko parku Stromovka. Po úvodním rozhovoru fyzioterapeut pečlivě hledá zdroj bolesti a vybírá nejúčinnější postup léčby. Nebuďte překvapeni, diagnostice se věnujeme opravdu detailně. Je totiž součástí naší práce přijít jako detektiv na všechny souvislosti. Při léčbě kombinujeme manuální ošetření, aktivní cvičení, kineziotaping a ve vybraných případech i terapii rázovou vlnou. Každá návštěva trvá zpravidla hodinu. Na konci dostanete rady, co by šlo zlepšit a jak s bolestmi pracovat doma pomocí cviků na míru přesně pro Vás. 

Mám si s sebou brát lékařské zprávy, co mám doma?

Ano. Pokud máte za sebou nějaká vyšetření, vezměte si s sebou všechny výsledky a zprávy od lékařů, pomůže nám to postupovat přesněji.

Bolí fyzioterapie?

Fyzioterapie by neměla výrazně bolet. Protože budeme ale pracovat s částmi těla, které jsou zraněné a často chronicky bolestivé, rehabilitace může být v některých chvílích pro pacienta náročná. Například můžete cítit bolest při a po strečingu, nebo některých typech hluboké masáže. Nemusíte se bát, pokud by pro Vás byla bolest překážkou, fyzioterapeut vždy může zvolit jemnější a nebolestivý postup.

Musím se svlékat do spodního prádla?

Není to nutné. Při práci ale výrazně zvýšíme šanci na úspěch, pokud fyzioterapeut vidí terén, se kterým pracuje a má možnost pohmatem zkontrolovat napětí svalů a rozsahy kloubů. Někteří lidé se cítí komfortně ve sportovním oblečení, to může být případně i Váš kompromis. 

Kolikrát je dobré dojít na fyzioterapii?

Obvyklý počet návštěv se pohybuje kolem 3-5, velmi ale záleží na typu poranění, kondici pacienta a jeho schopnosti spolupracovat. Nebývá výjimkou i člověk vyléčený po první nebo druhé návštěvě. 

Je těžké studovat fyzioterapii?

Fyzioterapie se u nás studuje na vysoké škole v programu Bc. a Mgr. studia. Další titul (PhDr. a Ph.D.) může získat fyzioterapeut při akademické práci na univerzitách. Studuje se obvykle na lékařských fakultách, nebo fakultách spojených se sportem. O studium je velký zájem a je poměrně náročné. Student se učí pracovat s nemocemi dětí i dospělých. Musí umět pracovat s akutním, život ohrožujícím stavem pacienta  po mrtvici na jednotce intenzivní péče, stejně tak dobře jako s vrcholovým sportovcem v přípravě na medailový výkon. Musí být schopen diagnostikovat i složitá onemocnění, a vybírat co nejpřesněji postup léčby. Diagnózy, s kterými se pak student setkává v praxi závisí na tom, kde po studiu pracuje. U nás v ambulancích je to typicky práce s bolestmi pohybového systému po zranění, přetížení a práce s lidmi po různých typech operací. Studium je to velmi zajímavé – můžeme doporučit!

Co mohou být benefity fyzioterapie?

  • Zvládnutí bolesti (pain management) a omezení potřeb léků proti bolesti
  • Vyhnout se operativní léčbě
  • Pohyb bez bolesti
  • Prevence dalšího poranění a kompenzace jednostranné zátěže
  • Zlepšit šikovnost svalů

Objednejte se k nám

Akutní případy objednáváme v Praze obvykle do 24 hodin.
Telefonicky Vás kontaktujeme a naplánujeme přesný termín. V pracovní době do 60 minut.

Nebo nám rovnou zavolejte

Kdykoli v pracovní době přesný termín společně domluvíme ihned telefonicky.

Adresa.

Fyzio svět s.r.o.
Čechova 587/29
Praha 7, 170 00
Klinika se nachází ve 4. patře (s výtahem v mezipatře). S vynesením kočárku Vám rádi pomůžeme.

MHD: Nejbližší zastávka Letenské náměstí je dobře přístupná tramvají ze stanic metra Hradčanská (A) a Vltavská (C).
Autem: V sousední ulici Nad Královskou oborou můžete využít fialové zóny s platbou v parkovacích automatech. Parkovat můžete také 2h zdarma v nově otevřeném obchodním Centru Stromovka (10 min chůze).

Zobrazit v mapách
Kontakt a otevírací doba

Naše
Kontakty.

Kontakt.

Otevírací doba.

Pondělí
07:00 - 20:00
Úterý
07:00 - 20:00
Středa
07:00 - 20:00
Čtvrtek
07:00 - 20:00
Pátek
07:00 - 20:00